GUVERN

GUVERN

Guvern

Nr.

Nume

Funcţia

Instituţia

Telefon

E-mail

1.

Marina Nani

Șef-adjunct, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 250 461


presa@gov.md 
marina.nani@gov.md 

2.

Aura Revenco

Consultant principal, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 250 395

 

presa@gov.md     
aura.revenco@gov.md

3.

Cristina Melnic

Consultant principal, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 250 467

 

presa@gov.md 
cristina.melnic@gov.md

4.

Aliona Jignea

Consultant principal, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 250 461 

presa@gov.md
aliona.jignea@gov.md

5.

Eduard Stucalici

Consultant principal, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 

presa@gov.md
eduard.stucalici@gov.md

6.

Alexandru Topor

Consultant principal, Direcția comunicare și protocol

Cancelaria de Stat

 

 

presa@gov.md
alexandru.topor@gov.md

 

 Birouri din cadrul Cancelariei de Stat

 

9.

Mariana Sari

Consultant superior

Biroul pentru Reintegrare  

250 279

mariana.sari@gov.md

10.

Oxana Roșca

Consultant principal

Biroul Relații cu Diaspora  

250 254

oxana.rosca@gov.md

 

 

 

Ministere

 

Nr.

Nume

Funcţia

Instituţia

Telefon  

E-mail

1.

Maria Perțeva

Șef al Serviciului informare şi comunicare cu mass-media

Ministerul Justiției

 201 408

 

 

presa@justice.gov.md

maria.perteva@justice.gov.md 

2.

Veronica Tocarciuc

Șef al Serviciului informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale

 250 667

 

presa@midr.gov.md

veronica.tocarciuc@mei.gov.md

3.

Diana Lungu

Consilier de comunicare a cabinetului ministrului

Ministerul Economiei

 250 606

 

diana.lungu@me.gov.md

 

4.

Cristina Nicolau

Consultant principal, Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Finanţelor

262 586

 

presa@mf.gov.md

5.

Daniel Vodă

Purtător de cuvânt, șef al serviciului diplomație publică, comunicare strategică și interacțiune cu presa

Ministerul Afacerilor Externe şi Integrării Europene

 578 254

 

press@mfa.gov.md

daniel.voda@mfa.gov.md

6.

Alina Tăbîrță

Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Afacerilor Interne

 255 860

 

presa@mai.gov.md

7.

Maria Aramă

Șef al Serviciului informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Apărării

 252 090

 

presamil@army.md

maria.arama@army.md

 

 

Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Mediului

204 592 

serviciuldepresa@madrm.gov.md

9.

Daniela Turculeț

Consultant principal al Serviciului informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare

 204 542

 

daniela.turculet@maia.gov.md

10.

 

Consultant principal, Serviciul informare şi comunicare cu mass-media

Ministerul Educației și Cercetării

250-134 
238-002


presa@mec.gov.md

 

11.

Liuba Lupașco

Consultant principal al Serviciului informare și comunicare cu mass media

Ministerul Culturii

 

232 289 

 

presa@mc.gov.md

 

12.

Elena Mudrii

Șef al Serviciului de informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Sănătăţii


268-811

 

presa@ms.gov.md

13.

Diana Blănaru

Consultant principal al Serviciului de informare și comunicare cu mass-media

Ministerul Muncii şi Protecţiei Sociale 

268 873

 

diana.blanaru@social.gov.md

presa@social.gov.md

 

 

 

 Autorități administrative centrale

Nr.

Nume

Funcţia

Instituţia

Telefon

E-mail

1.

Lilia Racu

Șef al Direcției Diseminare și Comunicare

Biroul Naţional de Statistică

    403 070

  

 lilia.racu@statistica.gov.md

2.

 

Sergiu Dragoman

 Serviciul relații publice

Agenția Proprietății Publice

 

    229 960

sergiu.dragoman@app.gov.md

3.

Victoria Severin

specialist principal, Secţia Comunicare și Instruire responsabilă de comunicare și relația cu mass-media

Agenția de Stat pentru Proprietatea Intelectuală

    

    400 586

 

victoria.severin@agepi.gov.md

4.

Vlas Natalia

Șef direcţie comunicare şi relaţii cu publicul

Casa Naţională de Asigurări Sociale

    257 583

    257 549

comunicare@cnas.gov.md

5.

Cristina Raileanu

Consultant, Direcţia relaţii interetnice şi funcţionarea limbilor

Biroul Relaţii Interetnice

    241 629

presa@bri.gov.md

6.

Silvia Munteanu

Șef, Serviciul de informare şi comunicare cu mass-media

Compania Naţională de Asigurări în Medicină

     780 227

  

silvia.munteanu@cnam.gov.md

7.

Maia Angheni

Specialist, Secția cooperare internaţională şi relaţii publice

Serviciul de Protecție și Pază de Stat

    250 962

  

presa@spps.md

8.

Constantin Rotaru

Șef, Serviciul comunicare cu mass-media

 

Agenţia Naţională pentru Siguranţa Alimentelor 

 

info@ansa.md

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 
 
 

Instituții publice în subordinea Guvernului

Nr.

Nume

Funcţia

Instituţia

Telefon

E-mail

1.

Olesea Pasicovschi

Șef al Serviciului relații cu presa

 

Agenția Servicii Publice

    504 070

 

presa@asp.gov.md

2.

 

Ecaterina Grigorean

Specialist relații publice, Secția gestionare proiecte

Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică

    828 144

 

ecaterina.grigorean@stisc.gov.md

3.

 Tatiana Cazacu

șefa Serviciului  relații publice și parteneriate

Agenția de Guvernare Electronică

   

 tatiana.cazacu@egov.md

 

 

 

 

  

 

 

 

Agenda publică

Iulie 2022

L M M J V S D
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31